انواع مختلف جویس کدام اند؟

خرید ویپ و پاد با قیمت ارزان و ضمانت اصالت کالا

انتخاب بهترین  برند برای خرید ویپ
پاد سیستم چیست؟
انواع مختلف جویس کدام اند؟

انواع مختلف جویس کدام اند؟

خرید جویس

جویس‌ها هم مانند ویپ‌ انواع متفاوتی دارند. در یک دسته بندی اصلی جویس ‌ها به دو گروه تقسیم می‌شوند.

  1. جویس‌های پریمیوم یا معمولی: این جویس‌ها نیکوتین کمی دارند و برای کسانی که مصرف سیگارشان در روز بین 10-15 نخ است یا کسانی که قلیون می‌کشند پیشنهاد می‌شود. اگر صرفا برای تولید دود قصد خرید ویپ را دارید فقط از جویس معمولی بدون نیکوتین استفاده کنید. نیکوتین موجود در این جویس‌ها از 0 تا 6 میلی گرم متغیر است. معمولا حجم این جویس‌ها 60 ملی لیتر است اما در حجم‌های 100و 120 نیز موجود است.
  2. جویس‌های سالت نیکوتین: سالت نیکوتین‌ها جویس‌هایی با نیکوتین بالا مانند سیگار هستند و استفاده آن فقط در پادها امکان پذیر است. نیکوتین سالت معمولا برای افراد سیگاری انتخاب مناسبی است و به افراد دیگر پیشنهاد نمیشود چون ممکن از وابستگی ایجاد کند. از تفاوت نیکوتین این جویس با نیکوتین سیگار به نحوه‌ی مصرف آن می‌توان اشاره کرد که طی یک فرایند تبخیر شونده به شکلی متفاوت از سیگار وارد ریه می‌شود و ضرر کمتری می‌رساند. نیکوتین جویس‌های سالت از 12 تا 60 میلی گرم متغیر است و معمولا در حجم‌های 30 میلی لیتری تولید می‌شوند.

 

مواد تشکیل دهنده‌ی جویس

اگر به دنبال خرید جویس باشید احتمالا فاکتور‌های PG  و  VGرا زیاد مشاهده کرده اید. برای کمک به انتخاب و خرید بهتر در ادامه توضیح مختصری از این دو گزینه ارائه می‌دهیم.

«Propylene Glycol» PG و «Vegetable Glycerin» VG دو مایع بی بو هستند که با طعم و عطر‌های مختلف و همچنین با نیکوتین ترکیب می‌شوند و در نهایت جویس را تشکیل می‌دهند.

در جویس‌های جدیدتر این 2 ماده را با هم ترکیب کرده و حسی متفاوت ایجاد می‌کنند اما در بعضی از آنها فقط یکی از این دو ماده استفاده می‌شود.

PG یک مایع نفتی، بی رنگ و بو است و در گلو باعث ایجاد سوزش می‌شود که احساسی شبیه به کشیدن توتون و تنباکو ایجاد می‌کند.

اما VG ماده‌ای شیمیایی است که از روغن سبزیجات گرفته شده و در جویس‌ها دود بسیار غلیظی تولید می‌کند. VG طعمی نسبتا شیرین دارد و بخار نرمی دارد در نتیجه احساس سوزش کمتری در گلو احساس می‌کنید.

PG نسبت به VG چسبندگی کمتری دارد و همچنین احتمال ایجاد حساسیت یا آلرژی در VG کمتر از PG است اما اگر به دنیال احساس سنگینی و تیزی در گلویتان هستید، جویس‌هایی با PG بالا را ترجیح می‌دهید؛ یا اگر می‌خواهید در مکان‌های عمومی دود ویپتان دیده نشود، از جویس‌هایی با ‌PG‌ بالا استفاده کنید.

 

برای پاد خرید کدام جویس‌ها مناسب‌تر است؟

خرید ویپ

معمولا برای افرادی که مصرف سیگار بالایی دارند و به دنبال ترک سیگار هستند خرید پاد پیشنهاد می‌شود. پاد‌ها سایز مناسبی برای حمل دارند و علاوه بر این انواع جویس‌هایی که در بالا معرفی شد برای این دستگاه‌ها قابل استفاده است. اما توجه داشته باشید که اگرقصد خرید سالت نیکوتین را دارید، فقط دستگاه پاد برای شما قابل استفاده است، به همین دلیل معمولا پاد‌ها در میان افراد سیگاری محبوبیت بیشتری دارد.

خرید ویپ برای بازی با دود

اگر کسانی که با دود بازی کرده و هنرنمایی می‌کنند جذابیت زیادی برایتان دارد و به این منظور به دنبال خرید ویپ هستید باید به چند نکته توجه کنید.

  1. از جویس‌های بدون نیکوتین استفاده کنید.
  2. انتخاب جویس‌هایی که از ماده‌ی VG تشکیل شده‌اند به دلیل توانایی این ماده در تولید دود‌های غلیظ، بهتر است.
تا كنون نظري ثبت نشده است
امکان ارسال نظر برای مطلب فوق وجود ندارد